3 Kasım 2009 Salı

İnşaat Başlıyor (2008)


Uzun süren plan, proje ruhsat aşamalarından sonra ilk kazmayı vuruyoruz. Hayalimizdeki köy evini yapacağız. Ev köyün yerleşimiyle uyumlu olacak.  Bodrum, Milas mimarisine uygun ama çatısı olan bir ev yapmak istiyoruz.   İstanbul'da yaşayıp Etrim'de ev yapmak kolay değil. Hafta sonları bütün ucuz uçak biletlerini rezerve ediyoruz önceden. C.tesi ve Pazar günleri sabah gelip akşam dönerek inşaatı koordine etmek gerekiyor. Tabi hergün defalarca yapılan telefon konuşmaları da var. Komşularımızın yardımlarından da bahsetmeden geçmek olmaz. Herkes elinden geldiğince destek veriyor.


İnşaat hızla ilerliyor temelden bir görüntü.


Betonarme bitmek üzere, ikinci katın tavan döşemesinin kalıpları.


Betonarmeyi bitirdik, şimdi sıra taş kaplamada ama ince kayrak kaplama olmasını istemiyoruz ve zor bir işe girişiyoruz. (Bir sonraki yazıda.)

3 yorum:

 1. Blogunuzun olmasına sevindiğimi belirteyim önce. Köy komşuluğundan sonra, bir de blog komşusu olduk :)

  Fotoğrafları çekmeniz ne kadar da işe yarıyor. Blogta kullanacağınız içinize mi doğmuş yoksa :)

  selamlar...

  YanıtlaSil
 2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 3. Fotoğrafları çekmeniz çok isabet olmuş :) hele şimdi digital makinalar varken fotoğraf çekmeyi hiç ihmal etmemek lazım.

  "Aslında bu geçen zaman içerisinde Etrim, Karaova ile ilgili, burada yaşayan insanlarla ilgili çok fazla anım ve tecrübem oldu. Çok şey öğrendim, keşke daha önce yazmaya başlasaymışım." demişsiniz ya, bunu duymak çok güzel... Demek ki içerik konusunda da pek sıkıntı çekmeyeceksiniz :)

  YanıtlaSil